CO JE VLÁKNO DOMŮ (FTTH)?

- Mar 01, 2018-

Vlákna do domu (FTTH), nazývaná také "vlákno do areálu" (FTTP), je instalace a používání optických vláken z centrálního místa přímo do jednotlivých budov, jako jsou rezidence, bytové domy a podniky, které poskytují nebývalou vysokou rychlost Přístup na internet. FTTH dramaticky zvyšuje rychlost připojení k dispozici uživatelům počítačů ve srovnání s technologiemi, které se nyní používají ve většině míst.


Zatímco FTTH slibuje rychlost připojení až 100 megabitů za sekundu ( Mb / s ) - 20 až 100krát rychleji než běžný kabelový modem nebo připojení DSL (Digital Subscriber Line) - implementace FTTH ve velkém měřítku bude nákladná, protože bude vyžadují instalaci nových kabelových sad přes "poslední linky" z existujících kabelů optických vláken jednotlivým uživatelům. Některé komunity v současnosti využívají službu FTTC, která se týká instalace a používání kabelů s optickými vlákny na obrubníky v blízkosti domů nebo podniků, s "měděným" médiem nesoucím signály mezi obrubníky a koncovými uživateli .


Existuje rostoucí počet možností pro prémiový video obsah, historii bezprecedentního růstu šířky pásma a nástup gigabitových služeb. Tyto faktory předurčují potřebu vysoce škálovatelných sítí pro přístup k službám, které vytvářejí silný případ pro nasazení systémů FTTH.

Nabízíme kompletní portfolio řešení, které dodávají vysoce flexibilní a vysoce kapacitní řešení s vysokým obsahem vláken. Tato řešení FTTH poskytují vysokou hustotu služeb a pružnost při nasazení, což umožňuje poskytovatelům služeb rozšířit adresovatelný trh a zajistit, aby žádný zákazník nezůstal. Společnost ADTRAN se zaměřuje na zajištění špičkových možností nabízených portfolií ONT, včetně interiérových a venkovních verzí modelů SFU, SBU, MDU a AE-ready, a to tím, že řídí ONT interoperabilitu s dodavateli světové třídy ONT.


图片1.png10 Gigabit PON

Umožnění konvergence 1 gigabitových služeb běžně nasazených pro zavedení FTTH

Pasivní optické sítě (PON)

Využívá vzácná vlákna z CO rozštěpením vlákna optickým rozdělovačem, který slouží až 128 účastníkům.

Bod na bod / aktivní ethernet

Podporuje speciální vlákno mezi CO a optickým síťovým terminálem (ONT) na každém místě účastníka.