Definice optických vláken Splitter a Optical Fiber Splitter a rozdíl mezi nimi?

- May 15, 2018-


Oddělovače optických vláken jsou optické rozbočovače, oba jsou stejné, ale různé způsoby volání.


1. rozdělovač optických vláken se používá k realizaci posunování a kombinace energie světelných vln. Rozděluje světelnou energii v optickém vlákně na dvě nebo více vláken v daném poměru nebo světelnou energii přenášenou z více vláken na vlákno.


2. optický rozdělovač lze rozdělit na SPLITTER SPOJKY / FBT SPLITTER a PLC (SPLITTER) podle principu rozdělení světla.


3. optický rozdělovač, také známý jako splitter, je jedním z nejdůležitějších pasivních zařízení v optických vláknech. Jedná se o tandemové zařízení s optickými vlákny s více vstupy a více výstupy. Optické rozbočovače lze rozdělit do dvou typů: fúzovaný kuželový a rovinný typ vlnovodu (typ PLC) podle principu rozdělení světla.


4. dělič světla lze rozdělit do dvou typů tavného a planárního vlnovodu podle principu oddělení světla. Způsob tavné svarby má dvě (nebo dvě nebo více) vláken pro odstranění potažené vrstvy určitým způsobem tavení, současně se táhnutím na obě strany a nakonec vytvořením speciální vlnovodné struktury s dvojitým kuželovým tvarem topení. Řízením úhlu zkroucení a délky protahování optického vlákna lze dosáhnout různých poměrů dělení. Konečná zóna se ztuhne na křemenný substrát ztuhnutím lepidla a vloží se do potrubí z nerezavějící mědi. Jedná se o optický rozdělovač. Vzhledem k tomu, že koeficient tepelné roztažnosti vytvrzeného lepidla není v souladu s koeficientem křemene a trubicou z nerezové oceli, stupeň tepelné roztažnosti a kontrakce při změně teploty prostředí není shodný. To je snadné způsobit poškození děliče světla, zvláště oddělení světla v poli, což je také hlavní důvod pro snadné poškození oddělení světla. Pro více silnic může být výroba rozdělovače tvořena několika děliči.

Hangzhou Runzhou Fiber Technologies Co, Ltd

Kontakt: Lisa

Tel: +8618758851521

Fax: + 86-571-81110225

E-mail: lisa@rzfiber.com

Přidat: Liansheng Road # 10, okres Yuhang, Hangzhou City, provincie Zhejiang