Výběr kabelu z optických vláken

- Oct 17, 2020-

1. Pokud je venkovní optický kabel přímo zakopaný, měl by být vybrán pancéřovaný optický kabel s volným pláštěm. U stropu lze zvolit optický kabel s volnou trubicí s černým vnějším pláštěm PE se dvěma nebo více výztužnými žebry.


2. Při výběru optických kabelů používaných v budovách by měly být vybrány optické kabely s pevnými rukávy a měla by být věnována pozornost jejich vlastnostem zpomalujícím hoření, toxickým a kouřovým vlastnostem. Obecně lze v potrubí nebo nuceném větrání zvolit přetlakové nebo LSZH a v exponovaném prostředí by měl být zvolen nehořlavý, netoxický a nekuřácký typ (stoupačka).


3. Při vertikálním nebo horizontálním pokládání kabelů v budově lze vybrat pevně nastavený optický kabel, distribuční kabel nebo odbočný optický kabel, které jsou v budově běžné.


4. Optické kabely pro jeden režim a více režimů se vybírají podle parametrů síťové aplikace a aplikace optického kabelu. Vícerežimové optické kabely se obecně používají hlavně pro vnitřní a krátké vzdálenosti a optické kabely pro jeden režim se používají hlavně pro venkovní a dálkové aplikace.